PAST PRESIDENTS

Leslie D. Trott ’15

1915-1917

Leslie D. Trott ’15

1915-1917

Leslie A. Smart ’22

1922-1923

Leslie A. Smart ’22

1922-1923

Charles H. Lewis ’20

1923-1925

Charles H. Lewis ’20

1923-1925

Emerald J. Steen ’20

1925-1926

Emerald J. Steen ’20

1925-1926

Alfred R. Roos ’18

1926-1927

Alfred R. Roos ’18

1926-1927

Albert R. Dickson ’15

1927-1928

Albert R. Dickson ’15

1927-1928

Daniel L. Burgeson ’18

1928-1929

Daniel L. Burgeson ’18

1928-1929

Emerald J. Steen ’20

1929-1930

Emerald J. Steen ’20

1929-1930

Fred B. Moor ’20

1930-1931

Fred B. Moor ’20

1930-1931

Walter E. Macpherson ’24

1931-1932

Walter E. Macpherson ’24

1931-1932

Roger W. Barnes ’22

1932-1933

Roger W. Barnes ’22

1932-1933

Benton N. Colver ’04

1933-1934

Benton N. Colver ’04

1933-1934

Malcolm R. Hill Sr ’24

1934-1935

Malcolm R. Hill Sr ’24

1934-1935

George M. Taylor ’24

1935-1936

George M. Taylor ’24

1935-1936

Wilton L. Halverson ’29

1936-1937

Wilton L. Halverson ’29

1936-1937

Dee M. Rees ’25

1937-1938

Dee M. Rees ’25

1937-1938

Walter E. Macpherson ’24

1938-1939

Walter E. Macpherson ’24

1938-1939

Benton N. Colver ’04

1939-1940

Benton N. Colver ’04

1939-1940

Floyd E. Neff ’29

1940-1941

Floyd E. Neff ’29

1940-1941

Roy A. Cummings ’30

1941-1942

Roy A. Cummings ’30

1941-1942

Paul D. Foster ’33

1942-1943

Paul D. Foster ’33

1942-1943

Donald E. Griggs ’24

1943-1944

Donald E. Griggs ’24

1943-1944

Russell Theodore Bergman ’30

1944-1945

Russell Theodore Bergman ’30

1944-1945

George Thomason 1899-aff

1945-1946

George Thomason 1899-aff

1945-1946

Carrol S. Small ’34

1946-1947

Carrol S. Small ’34

1946-1947

Clarence E. Stafford ’32

1947-1948

Clarence E. Stafford ’32

1947-1948

Tesla C. Nicola ’24

1948-1949

Tesla C. Nicola ’24

1948-1949

Olov A. Blomquist ’37

1949-1950

Olov A. Blomquist ’37

1949-1950

Wesley S. Smith ’33

1950-1951

Wesley S. Smith ’33

1950-1951

Forrest E. Leffingwell ’33

1951-1952

Forrest E. Leffingwell ’33

1951-1952

Philip J. Vogel ’34

1952-1953

Philip J. Vogel ’34

1952-1953

George E. Norwood ’32

1953

George E. Norwood ’32

1953

Clarence Theodore Halburg ’31

1953-1954

Clarence Theodore Halburg ’31

1953-1954

Varner J. Johns Jr ’45

1954

Varner J. Johns Jr ’45

1954

John E. Affeldt ’44-A

1954-1955

John E. Affeldt ’44-A

1954-1955

Elton L. Morel ’30

1955-1956

Elton L. Morel ’30

1955-1956

John E. Affeldt ’44-A

1956-1957

John E. Affeldt ’44-A

1956-1957

Cyril B. Courville ’25

1957-1958

Cyril B. Courville ’25

1957-1958

Jacob Janzen ’31

1958-1959

Jacob Janzen ’31

1958-1959

Malcolm B. Downs ’42

1959-1960

Malcolm B. Downs ’42

1959-1960

Joseph C. Hayward ’36

1960-1961

Joseph C. Hayward ’36

1960-1961

Albert F. Brown ’33

1961-1962

Albert F. Brown ’33

1961-1962

F. Harriman Jones ’37

1962-1963

F. Harriman Jones ’37

1962-1963

Leland R. House ’34

1963-1964

Leland R. House ’34

1963-1964

Jack W. Provonsha ’53-A

1964-1965

Jack W. Provonsha ’53-A

1964-1965

Morton M. Woolley ’51

1965-1966

Morton M. Woolley ’51

1965-1966

Harrison S. Evans ’36

1966-1967

Harrison S. Evans ’36

1966-1967

Roy V. Jutzy ’52

1967-1968

Roy V. Jutzy ’52

1967-1968

Ervin E. Nichols ’42

1968

Ervin E. Nichols ’42

1968

Floyd L. Wergeland ’32

1968-1969

Floyd L. Wergeland ’32

1968-1969

Joseph J. Verska ’55

1969-1970

Joseph J. Verska ’55

1969-1970

Floyd L. Wergeland ’32

1970-1971

Floyd L. Wergeland ’32

1970-1971

Dudley M. Cobb Jr ’37

1971-1972

Dudley M. Cobb Jr ’37

1971-1972

Samuel H. Fritz ’48

1972-1973

Samuel H. Fritz ’48

1972-1973

Marion C. Barnard ’44-A

1973-1974

Marion C. Barnard ’44-A

1973-1974

Arthur Norton Donaldson ’43

1974-1975

Arthur Norton Donaldson ’43

1974-1975

Wilfred J. Snodgrass ’38

1975-1976

Wilfred J. Snodgrass ’38

1975-1976

Laurence A. Senseman ’37

1976-1977

Laurence A. Senseman ’37

1976-1977

Robert L. Marsh ’44-B

1977-1978

Robert L. Marsh ’44-B

1977-1978

Joan Coggin ’53-A

1978-1979

Joan Coggin ’53-A

1978-1979

Edwin H. Krick ’61

1979-1980

Edwin H. Krick ’61

1979-1980

Henry L. Hadley ’46

1980-1981

Henry L. Hadley ’46

1980-1981

Allan W. Perry ’55

1981-1982

Allan W. Perry ’55

1981-1982

Gordon W. Thompson ’48

1982-1983

Gordon W. Thompson ’48

1982-1983

Clifton D. Reeves ’60

1983-1984

Clifton D. Reeves ’60

1983-1984

Hubert C. Watkins ’62

1984-1985

Hubert C. Watkins ’62

1984-1985

Herbert I. Harder ’51

1985-1986

Herbert I. Harder ’51

1985-1986

Louis L. Smith ’49

1986-1987

Louis L. Smith ’49

1986-1987

Marlowe H. Schaffner ’46

1987-1988

Marlowe H. Schaffner ’46

1987-1988

Raymond Herber ’57

1988-1989

Raymond Herber ’57

1988-1989

Janesta E. Janzen ’62

1989-1990

Janesta E. Janzen ’62

1989-1990

Irvin N. Kuhn ’55

1990-1991

Irvin N. Kuhn ’55

1990-1991

G. Carleton Wallace ’56

1991-1992

G. Carleton Wallace ’56

1991-1992

Carl Jansen ’63

1992-1993

Carl Jansen ’63

1992-1993

Larry L. Thomas ’74

1993-1994

Larry L. Thomas ’74

1993-1994

Chauncey L. Smith ’47

1994-1995

Chauncey L. Smith ’47

1994-1995

Douglas A. Weeks ’74

1995-1996

Douglas A. Weeks ’74

1995-1996

Donna L. Carlson ’69

1996-1997

Donna L. Carlson ’69

1996-1997

Burton A. Briggs ’66

1997-1998

Burton A. Briggs ’66

1997-1998

Virgil J. Nielsen ’80-A

1998-1999

Virgil J. Nielsen ’80-A

1998-1999

Marilyn J. Herber ’58

1999-2000

Marilyn J. Herber ’58

1999-2000

Gary M. Wernick ’73-B

2000-2001

Gary M. Wernick ’73-B

2000-2001

Robert E. Sodeblom ’63

2001-2002

Robert E. Sodeblom ’63

2001-2002

Michael H. Walter ’73-B

2002-2003

Michael H. Walter ’73-B

2002-2003

Clifford A. Walters ’74

2003-2004

Clifford A. Walters ’74

2003-2004

Takkin Lo ’86

2004-2005

Takkin Lo ’86

2004-2005

Jeffrey D. Cao ’71

2005-2006

Jeffrey D. Cao ’71

2005-2006

Thomas J. Zirkle ’62

2006-2007

Thomas J. Zirkle ’62

2006-2007

Roger D. Seheult ’00

2007-2008

Roger D. Seheult ’00

2007-2008

Monica M. Neumann ’74

2008-2009

Monica M. Neumann ’74

2008-2009

Winston H. Rirchards ’74

2009-2010

Winston H. Rirchards ’74

2009-2010

Philip H. Reiswig ’61

2010-2011

Philip H. Reiswig ’61

2010-2011

Gary R. Barker ’80-B

2011-2013

Gary R. Barker ’80-B

2011-2013

Mickey N. Ask ’79-A

2013-2014

Mickey N. Ask ’79-A

2013-2014

Roland C. Zimmermann ’66

2014-2015

Roland C. Zimmermann ’66

2014-2015

P. Basil Vassantachart ’79-B

2015-2016

P. Basil Vassantachart ’79-B

2015-2016

Mark E. Reeves ’92

2016-2017

Mark E. Reeves ’92

2016-2017

Anton N. Hasso ’67

2017-2018

Anton N. Hasso ’67

2017-2018

Tamara L. Thomas ’87

2018-2019

Tamara L. Thomas ’87

2018-2019

H. Del Schutte ’84

2019-2020

H. Del Schutte ’84

2019-2020

Debra Stottlemyer ’86

2020-2021

Debra Stottlemyer ’86

2020-2021

Jon R. Kattenhorn ’74

2021-2022

Jon R. Kattenhorn ’74

2021-2022